Biżuteria z drewna i żywicy

Biznes Moda i uroda Polecane

Dziś kolejna konfrontacja biżuteria z drewna i żywicy kontra perły. Wiem wiem wynik może być jednostronny, ale czy na pewno ? Niepodważalny związek między kobietami a perłami – symbolami naturalnego piękna – można prześledzić dużo wcześniej, bo już w XV-wiecznym arcydziele Botticellego w takich postaci: jak Kleopatra i trwała legenda o jej perłowym kolczyku rozpuszczonym w occie.

Biżuteria z drewna i żywicy kontra perły

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet zastanawiamy się, dlaczego perły od dawna kojarzone są z potężnymi kobietami, od członków rodziny królewskiej po polityczne bohaterki. Śledząc zdjęcia najważniejszych przywódczyń, najpotężniejszych państw z różnych epok na ich garderobie eksponowane były perły.

biżuteria z drewna i żywicy

Dowodem popularności może być to, że perły są jednocześnie wszystkim: historycznym, współczesnym, luksusowym i dyskretnym, pięknym i skromnym, ponadczasowym i wszechstronnym dodatkiem. Różnorodność pereł wyróżnia się tak samo, jak sama kobiecość. Jednak ostatnio na znaczeniu nabiera natura i ekologia, a produkty z drewna są synonimów natury.