Napełnianie tuszy

Biznes Pozostałe

Firma może być bez rejestracji, ale czy można prowadzić firmę bez drukarki ?! Pewnie nie. Zanim zapytam Cię czy wolisz kupować oryginalne tusze czy raczej stawiasz na ich napełnianie napiszę jak wygląda proces drukowania laserowego.

Podczas drukowania wałek farbowy, który stykał się z bębnem fotoreceptorowym. Wałek atramentowy składa się z maleńkich cząstek sproszkowanego atramentu zwanego tonerem. Toner został naładowany dodatnio, dzięki czemu toner przyczepia się tylko do części bębna fotoreceptora z ładunkiem ujemnym. Atrament nie przywiera do tej części bębna fotoreceptorowego, więc na bębnie fotoreceptorowym powstaje obraz. Pod bęben fotoreceptorów zwija się kartkę papieru. Przed dotarciem do bębna fotoreceptorów drut koronowy nadaje papierowi silny ładunek dodatni.

napełnienie

Gdy papier porusza się w pobliżu bębna fotoreceptorów, przyciąga toner, który ma ładunek ujemny. Toner jest do niego przyciągany i przykleja się do papieru. Nawet wtedy atrament nie jest mocno osadzony na papierze. Papier w końcu przechodzi przez dwie gorące rolki, znane jako zespół utrwalający. Ciepło i nacisk rolek trwale wtapiają cząsteczki tonera we włókno papieru. W ten sposób drukarka drukuje kartkę papieru. Tak więc następnym razem, gdy wydrukujesz raport, poświęć chwilę i doceń elegancką złożoność, z jaką wykonuje się każdą kopię!